9 najlepszych gier na imprezę na biegunach Pole Dance

W chwili, gdy piszę te słowa, święta Bożego Narodzenia są już blisko i wiem, że wielu z Was będzie je wkrótce świętować, organizując przyjęcia w studiu lub w domu.

Do napisania tego wpisu zainspirowało mnie to, że ostatnio widziałam wiele osób proszących o pudełko z pomysłami na gry imprezowe.

Dlatego przygotowałem listę najlepszych gier, w które można zagrać na imprezie dla Polaków, jeśli potrzebujesz inspiracji.

Odkryj najfajniejsze gry imprezowe na pylonie, w które możesz zagrać

Te gry są świetne na każdą imprezę z patyczkami, niezależnie od tego, czy są to urodziny, przyjęcie bożonarodzeniowe, sylwester, wieczór panieński, zbiórka pieniędzy na polanie – na każdą okazję 🙂

Zaczynajmy więc!

# 1) Bitwa o pamięć dla ruchu biegunowego

Dobra pamięć pomoże Ci w tej zabawnej bitwie tanecznej.

Celem gry jest zamiana biegunów, przy czym pierwszy gracz wykonuje dowolny obrót lub sztuczkę.

Druga osoba musi wykonać pierwszy trik i dodać swój własny, trzecia osoba wykona oba, a następnie doda kolejny trik na koniec combo.

Staraj się skupić na płynnych i kreatywnych przejściach między trikami. Ten, kto pierwszy zapomni następny ruch, zostaje wyeliminowany.

Powtarzaj ten ruch aż do wyłonienia zwycięzcy!

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

№2) Przekaźnik biegunowy

Musisz poświęcić trochę czasu przed imprezą na przygotowanie się do tego zadania. Przyklej 10-20 cukierków lub czekoladek na samym szczycie tyczki lub na suficie.

Podziel swoich gości na dwie drużyny, po jednym słupie na drużynę. Członkowie każdej z drużyn po kolei wspinają się na szczyt słupa i chwytają po jednym cukierku.

Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza zrzuci wszystkie słodycze na dół!

#3) Muzyczne tyczki

Wzięty z dzieci party classic musical krzesła, muzyczne bieguny jest świetna zabawa dla każdej imprezy pole.

Każdy powinien tańczyć wokół studia pole do muzyki, ale kiedy muzyka się zatrzyma, trzeba usiąść na najbliższym słupie.

Ostatnia osoba, która zdejmie nogi z podłogi, odpada. Nie martw się, jeśli masz więcej gości niż kijów, zachęcamy do kupowania kijów, aby wzbudzić dodatkowy śmiech!

#4) Taniec na rurze z balonami

W tej grze należy zebrać dwie drużyny.

Pomysł polega na tym, aby dwie osoby (po jednej z każdej drużyny) włożyły balon między nogi, pobiegły (lub przeszły) do swojej tyczki i wykonały obrót w lewo i w prawo.

Następnie muszą pobiec z powrotem do linii swojej drużyny, aby przekazać balon kolejnej osobie bez użycia rąk.

Wygrywa drużyna, która pierwsza skończy!

#5) Śpiące Poleriny

Ten pomysł na zabawną grę imprezową pochodzi od ulubieńca dzieci – śpiących lwów.

Każdy uczestnik imprezy powinien wspiąć się na słup, przybrać pozę i udawać, że śpi na swoim miejscu. Jeśli widzisz, że ktoś się rusza, odpada, a ostatnia osoba, która się poruszy, zostaje zwycięzcą.

Możesz też nieco urozmaicić tę grę, przygotowując wariant z muzycznymi posągami, w którym wszyscy tańczą i wykonują ruchy na słupach w sztafecie.

Kiedy zatrzymasz muzykę, wszyscy muszą zatrzymać się w miejscu, jeśli widzisz, że ktoś się rusza, odpada!

#6) Pole Creativity Challenge

W tej grze każdy po kolei powinien podbiec do kijka i wykonać ruch.

Po wykonaniu ruchu nikt nie może go powtórzyć, musi wymyślić nowy ruch, który będzie następny.

Można stosować wariacje, siady, obroty, wspinaczki, inwersje lub ćwiczenia na podłodze. Mając tylko 30 sekund na wykonanie ruchu, zmusza Cię to do szybkiego myślenia i kreatywności!

#7) Zabawne układy taneczne

Jeśli nie poświęcasz zbyt wiele czasu na pracę nad pełnymi układami tanecznymi w swoim studio, Twoi uczniowie pokochają to rozwiązanie jako odmianę na imprezie.

Zaplanuj wcześniej zabawną rutynę do muzyki, jeśli jest to impreza świąteczna, może to być świąteczna piosenka lub na wieczór panieński, możesz motywem przewodnim rutyny może być na przykład Single Ladies Beyonce!

Jeśli są to urodziny, możesz pozwolić osobie, która je obchodzi, wybrać piosenkę, a następnie nauczyć nową rutynę swoich gości.

#8) Szarady na biegunach

Zabawna odmiana oryginalnego pomysłu szarad!

W szaradach na rurze musisz podzielić się na dwie drużyny. Każdy zespół musi wymyślić słowo i użyć ruchów tyczki jako wskazówek.

Jako wskazówkę możesz wybrać czynność lub literę, więc jeśli potrafisz, możesz nawet przeliterować litery swojego słowa w ruchach biegunowych.

Druga drużyna ma za zadanie odgadnąć słowo, a ta, która odgadnie je najszybciej, wygrywa!

#9) Shhhh! To jest sekret

To zadanie dotyczy tylko imprezy bożonarodzeniowej, ale daje dużo radości i jest bardzo ekscytujące – Secret Santa!

Co najmniej tydzień przed przyjęciem umieść imiona wszystkich gości w garnku, aby każdy miał czas na znalezienie prezentów.

Poproś wszystkich o wybranie swojego imienia (upewnij się, że nie wybiorą swojego imienia przed wyjściem), a następnie każdy kupuje drobny upominek dla osoby, której imię wybrał.

Wszystkie prezenty są opatrzone napisem „Dla kogo *imię*, od Mikołaja”. Ustalcie limit budżetowy, aby nie kłócić się o to, czyj prezent kosztuje więcej 🙂

Sprawdź, jakie są najlepsze prezenty dla tancerzy pylonu, jeśli skończyły Ci się pomysły na ten podarunek!

Czy grałeś w jakieś gry na biegunach, o których tu nie wspomniałem?

Podziel się nimi z nami w komentarzach poniżej!

Miłej zabawy na biegunie!