DECYZJA, A MOTYWACJA

FavoriteLoadingDodaj do ulubionych

„Każde wielkie osiągnięcie zaczyna się decyzją by spróbować”
Anthomy Robbins

 

Decyzja, tak tego potrzebuję, kiedy zamierzam coś osiągnąć. Zanim padnie decyzja wykonania pierwszego kroku, podejmuję decyzję w odpowiedzi na pytania: czego ja chcę, czego potrzebuję, co ważnego mi to przyniesie i jak poznam, że to już się zadzieje, że to będę mieć.

W ten sposób powstaje cel, a potem decyzja, aby podjąć pierwszy krok.

A motywacja jest tą  siłą wewnątrz, dzięki której podejmujesz kolejne kroki i działania aby osiągnąć cel. Celem jest na przykład spełnione marzenie, takie jak doskonała sylwetka, wykonanie trudnej figury lub układu pole dance czy cokolwiek innego o czym marzysz, a co wymaga wysiłku i czasu, a osiągnięcie tego jest dla ciebie ważne.

W mojej przygodzie z pole dance wszystko zaczęło się od koleżanki, która mi powiedziała, że coś takiego w ogóle istnieje i że to nie jest taniec go-go, tylko forma fitnessu. Zanim jednak znalazłam się na zajęciach upłynęły 2 lata. W tym czasie, po jakimś roku, byłam na zajęciach pokazowych.  Pierwszy raz doświadczyłam tego uczucia kiedy łapiesz rurkę własną ręką i widzisz jakie cuda instruktorka potrafi na tym „zwykłym” drążku zrobić. Tak, pasjonujące, tylko ja czułam się na tych zajęciach jak stary słoń między młodymi gazelami. Jeszcze rok upłynął zanim się przełamałam, aby zapisać się na zajęcia. Cel jaki miałam wtedy w głowie to marzenie, aby wykonać figury z poziomu podstawowego jakie podziwiałam na filmiku Beginner pole fitness udostępnionym na YouTube przez Jo Jonson.

Oglądałam ten filmik codziennie przez jakiś czas zanim podjęłam tą decyzję, aby spróbować, aby wykonać pierwszy krok i wziąć udział chociaż w jednych zajęciach . Dziś wiem, że ta mała decyzja przyniosła wielkie dla mnie osiągnięcia.

O tym jak ja zmieniłam się jako osoba dzięki pole dance możecie przeczytać we wpisie O mnie.

A w kontekście decyzji i motywacji ?

Moim zdaniem nie ma motywacji bez decyzji.

A gdyby tak wyobrazić  sobie, że wszystko jest możliwe?

Co byłoby Twoim celem?

Jaką decyzję możesz podjąć już dzisiaj, aby spróbować pójść za marzeniem?

Kto może ci pomóc?

O magii wyznaczania celu napiszę w następnym artykule.

Rene
Dowiedz się więcej czym jest COACHING

Post Author: Renata Błaszczyk

Renata Błaszczyk - jestem autorką funpage’u Pole Dance Album. Z wykształcenia jestem coach'em i filologiem angielskim. Pole dance jest moją pierwszą w życiu pasją, którą odkryłam po 30-stce. Traktuję ten sport jak sztukę, piękną sztukę. A to, że jest wymagający, czasem bolesny … nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Fascynuje mnie kolekcjonowanie zdjęć i wiedzy na temat pole dance, często korzystam ze źródeł anglojęzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *