Rozgrzewka. Niedoceniana, pomijana…

FavoriteLoadingDodaj do ulubionych

Rozgrzewka. Niedoceniana, pomijana, zaniedbana. Błąd! Wiele osób bagatelizuje ten etap treningu, a jednak to od niej zależy jak poprowadzimy swoje ciało w trakcie kolejnych treningów. To ona pomaga nam uniknąć kontuzji podczas ruchu i pracy nad ciałem.

Aby dobrze przygotować się do wysiłku należy zadbać o każdy skrawek naszego ciała. Każda z Was doskonale wie, że Pole Dance angażuje wszystkie mięśnie dzięki którym wykonujemy przepiękne i często bardzo wymagające figury. Co zrobić aby dobrze przygotować swoje ciało do treningu? Odpowiedź jest prosta! Skoro pole Dance angażuje wszystkie partie mięśni należy rozgrzać się od czubka głowy „po koniuszki palców”.

Aby dobrze ją sobie rozplanować, trzymajmy się tej prostej zasady.  Dobre rozgrzanie obręczy barkowej, szyi, ramion to doskonały początek rozgrzewki, schodź niżej, nie pomijaj żadnego stawu, rozruszaj każdą ruchomą część swojego ciała. Pamiętaj również, że koncentrując się na początku na odcinku szyjnym należy wykonywać delikatne, ale zdecydowane ruchy. Nie należy w tym wypadku zbyt gwałtownie obchodzić się z tą częścią ciała.

Rozgrzewka pobudza nasze serce do pracy i mocniej pompuje krew do naszych mięśni, która dostarcza im „paliwa” do pracy. Nie musi być skomplikowana, liczą się proste ruchy wykonywane w dość szybkim tempie, aby podwyższyć tętno i obudzić nasze ciało, dać mu sygnał, że za chwilę będzie musiało dać z siebie troszkę więcej. Wyrabiając sobie te dobre nawyki przed treningowe zapewnisz sobie większe bezpieczeństwo.

W linku poniżej możecie zobaczyć przykładową rozgrzewkę przygotowaną przez fantastyczną Kasię Bigos, która będzie idealna nie tylko dla poledancerek.

Autor wpisu: Małgorzata Czaja

Post Author: Renata Błaszczyk

Renata Błaszczyk - jestem autorką funpage’u Pole Dance Album. Z wykształcenia jestem coach'em i filologiem angielskim. Pole dance jest moją pierwszą w życiu pasją, którą odkryłam po 30-stce. Traktuję ten sport jak sztukę, piękną sztukę. A to, że jest wymagający, czasem bolesny … nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Fascynuje mnie kolekcjonowanie zdjęć i wiedzy na temat pole dance, często korzystam ze źródeł anglojęzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *